Moto Kurye İle Ne Taşıyoruz?

Pasaport, vize işlemleri, ıslak imza gerektiren evraklar, doküman, sözleşmelerin motorlu kurye aracılığıyla doğrudan adrese teslim edilerek veya geri getirilerek hizmet verilmektedir. Evrak veya belge adresteki şahsa teslim edilebildiği gibi, imzalatılarak veya eksik evrak tamamlatılarak geri dönüş sağlanır. Yine yiyecek, içecek, her türlü gıda ürünleri, çiçek, tekstil numuneleri, gümrük evrakları, yedek parça gibi farklı sektörlere hitap eden moto kurye hizmetlerimiz bulunmaktadır. Ayrıca, kıyafet, anahtar, para, kıymetli eşya, hırdavat ürünleri gibi motosikletin taşıyabileceği birçok ürün normal veya acil kurye aracılığıyla işlem görürler.

Moto Kurye Ne Kadar Gönderi Taşıyabilir?

Genel olarak motorların koruyucu bagajları geniş olmakla birlikte, gönderilerin hacimlerine göre taşınacak miktar değişmektedir. Yine birkaç kilodan ağır olan gönderiler moto kurye için fazla yük anlamına gelmektedir. Ağır ve büyük hacimli gönderiler için araçlarımız görevlendirilir. Hacimli veya ağır tek bir gönderi için acil kurye gönderiyi taşıyabilmektedir. Müşteri hizmetlerimizden motorlu kurye hizmeti talep etmeden önce gönderileriniz hakkında bilgi verilmesi, doğru araç ve personel görevlendirilmesi açısından yararlı olacaktır.

Motorlu Kurye Ne İş Yapar?

Motosiklet kullanarak genelde şehir içi paket ya da evrak teslimini yapan motorlu kurye çalışanları, günün her saati görev yapmaktadır. Sürekli hareket halinde olan moto kurye rutin ve sabit bir çalışma prensibine sahip değildir. Günün herhangi bir saatinde ve dakikasında gönderi alarak adrese teslim görev yapar. Kimi zaman bu gönderilerde acil kurye hizmeti talep edilebilir. O zaman tek bir adrese tek bir gönderi götürmek tek hedefi olacaktır. Araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde motosiklet ile ulaşım arabaya oranla hem daha hızlı, hem oldukça ekonomiktir. Bu nedenle sektöre olan ilgi her gün geçmişe oranla artış göstermeye başlamıştır. Rutin olarak masa başı oturmak yerine iki teker üzerinde çalışmak oldukça keyifli bir iştir.

Pratik Arama 0544 329 16 50